Анастасія Ковальова, ведуча YouTube-програми Design Tour, завітала до незвичайного простору Intelcity, де компанія дає кожному можливість зазирнути в майбутнє.
Детальніше
Ярослав Крашаниця, менеджер з розвитку напрямку автоматизації компанії Jung: — У будинку компанії Intelcity ви можете подивитися як працює система “розумний будинок”, покерувати освітленням, шторами, включити аудіо-та відеотехніку, а також подивитися на сценарії та управління кліматом. Відповідно, можна уявити собі як ці системи будуть виглядати у вас вдома.
Анастасія Ковальова: — Що ж, зараз ми цим й займемось. Протестуємо відразу кілька параметрів, без яких комфорт просто неможливий та розглянемо систему “розумний будинок” на прикладі німецької фірми з майже віковою історією Jung. А протестувати систему мені побоможе Олексій Щербачов — засновник майстерні сучасного дизайну Incube Design.
Олексій Щербачов: — З німецькими системами завжди асоціюється якість і надійність. Тут представлені системи Jung на базі KNX. Що класно в цій системі, так це те, що можна разом із замовником придумувати сценарії. Наприклад, яким буде простір, коли людина приходить з роботи: що буде включатися в цей момент, в якому положенні будуть штори і багато іншого.
Анастасія Ковальова: — Є настінна панель управління системою інтелектуального простору, а є на планшеті. Який з видів тобі імпонує більше?
Олексій Щербачов: — Зазвичай під час проектування закладається і стаціонарна система управління, і мобільна, тобто на планшеті або телефоні. Стаціонарна зручна, коли людина перебуває вдома, але ж системою можна користуватися і поза домом. Якраз в цьому і полягає вся функціональність.
У приватному будинку або квартирі все направлено на зручність, релакс і комфорт, а у громадських просторах, в офісах система інтелектуального простору буває просто життєво необхідна, щоб ефективно спілкуватися з співробітниками і управляти персоналом.
Анастасія Ковальова: — Напервно, у тебе зараз є проєкти в роботи. Ти там теж застосовуєш систему “розумний будинок”?
Олексій Щербачов: — Коли архітектор розробляє проєкт із замовником, завжди велике бажання ввести по-максимуму класних функцій. Але тут стикаєшся з питанням бюджету, тому що ця система поки не дуже дешева. Завжди обираю золоту середину, правильний алгоритм, що найнеобхідніше для того чи іншого клієнта.
Анастасія Ковальова: — Ти помітив якісь недосконалості в системі “розумний будинок”?
Олексій Щербачов: — Найголовніший недолік — це ціна. В іншому багато позитивних функції, наприклад, оптимізація витрат. Коли людина поза домом, система зменшує температуру обігріву будинку, включає зайві прилади, групи розеток. Забув вимкнути праску — не проблема, можна зайти в додаток з телефону й легко знеструмити. Будь-який архітектор, який працює в сучасній стилістиці, любить, щоб не було нічого зайвого, щоб був мінімум пристроїв, але в певних місцях красивий планшет для управління підкреслює технологічність інтер’єру. Тому виробники зараз представляють безліч лінійок дизайнерської електрофурнітури і завжди можна підібрати цікаві моделі.
Анастасія Ковальова: — Можна нескінченно довго слухати і дивитися про систему розумний будинок,та варто один раз спробувати і в тебе не залишиться вагань. Від себе, людини, що спробувала, можу додати — це musthave кожного сучасного простору.
Медіа