Іван Юнаков
Український архітектор, засновник архітектурного бюро 33bY Architecture и Yunakov Architecture & Design. Випускник Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Іван Юнаков, архітектор, засновник Yunakov Architecture & Design, в YouTube-програмі Design Tour розповів Анастасії Ковальовій про головні функції інтелектуального будинку.
Детальніше
Анастасія Ковальова: — Система “розумний будинок” більш актуальна для приватного або громадського інтер’єру?
Іван Юнаков: — Наша практика показує, що більше приватні будинки або офіси. Якщо говорити про функції інтелектуального будинку, то, звичайно ж, спочатку це клімат: кондиціонування, вентиляція, опалення, зовнішня метеостанція, що визначає яка температура за бортом і яка температура бажана всередині. Також управління зовнішніми жалюзі, які певним чином блокуються на південну сторону для зменшення попадання сонячного світла, щоб не було прогрівання приміщення. Далі важливим є контроль доступу, а третє — освітлення, тобто програмовані сценарії, і акустика.
Анастасія Ковальова: — У будинку Intelcity представлено багато брендів, багато систем, вони дружать і об’єднуватися на базі “розумний будинок”. Напевно на сьогодні це справді зручно.
Іван Юнаков: — Зручно, це правда, але найголовніше, щоб все було правильно налаштовано, щоб були правильно прописані команди. Якщо ми говоримо про інтер’єр з системою “розумний будинок”, то ми маємо багато сценаріїв освітлення, тобто багато джерел світла: люстри, стельове світло, точковий, низький світло, торшери, все, що завгодно. Відповідно, у звичайній розетці ми будемо бачити величезну кількість перехідників, подовжувачів і перемикачів. І ось тут якраз і працює система “розумний будинок”. Для вирішення цього питання є невелика настінна панель, куди входить певна кількість витих пар, де все зв’язується між собою воєдино. Мультизадачність вирішується одним невеликим блоком.
Відгуки